Jak zaručeně přibrat?

Jak zaručeně přibrat?

Proč přibrat?

Jakákoliv změna tělesné hmotnosti může člověka ovlivnit, ať už jde o ztrátu nebo přírůstek kilogramů. Ale pokud k úbytku dochází kvůli zdravotním problémům, stresu, nedostatku pohybu nebo nesprávnému stravování, může být nutné se zabývat otázkou, jak zaručeně přibrat. To může vyžadovat změnu životního stylu a stravovacích návyků. A také dávku trpělivosti, stejně jako když se snažíte shodit pár kilo navíc.

Stravovací plán

Stavba těla začíná v kuchyni. Jíst více neznamená jíst cokoliv. Hlavně se musíme naučit jíst pravidelně a dostatečně, ale hlavně vyváženě. Nutné je dodržovat dostatečný příjem bílkovin, tuků a sacharidů. Přídel kalorií by měl být rozdělen na pět až šest jídel denně. Snídaně, svačina, oběd, další svačina a večeře. Anebo jak se říká: snídej jako král, obědvej jako princ a večeřej jako žebrák!

Kalorická bomba

Na závěr dne bychom měli přijmout méně kalorií, abychom naše tělo nezatěžovali těžko stravitelnými jídly. To ale neznamená, že by večeře měla být bez chuti a chutě. Právě naopak. Měli bychom si dopřát něco, co máme rádi. Ale zdravě! A co takhle kalorická bomba? Zvu vás k ochutnávce mou oblíbenou, kterou si dávám právě večer. Recept na toto jídlo je opravdu jednoduchý. Almond Joy Smoothie Bowl – dokonale sladká a zdravá večeře, která je navíc nabitá kaloriemi. Hlavními složkami jsou mandle, kakao, banány a strouhaný kokos. Samozřejmě, můžete přidat cokoliv, co máte rádi.

Nezapomeňte na pohyb

Přírůstek na váze by neměl znamenat sedavý životní styl. Naopak, pohyb je nezbytnou částí procesu. Ale musí být správně vybrán a dávkován. Když vynecháte cvičení, přibíráte pouze tuky, nikoli svaly. To je důvod, proč je důležité dodržovat určitou míru fyzické aktivity. Ale pamatujte, že přílišná fyzická aktivita může způsobit úbytek hmotnosti místo přírůstku. Proto je důležité najít správnou rovnováhu.

Hmotnost měřená správně

Měření hmotnosti je důležitým faktorem při kontrole přírůstku na váze. Ale pozor! Váha nevypovídá o všem. Důležitá je také změna tělesného složení. Pokud se k vám vrátí vaše ztracené kilogramy, ale tentokrát ve formě svalové hmoty, pak to znamená, že jste na správné cestě. Váha sice ukázala přírůstek, ale ve skutečnosti máte méně tuku a více svalů. Takže nebuďte zklamaní, pokud se váha nehýbe tak, jak byste očekávali. Je možné, že dosahuje přírůstek na jiných místech než jen na číslech na váze.

Výběr správného jídla

Mnozí si myslí, že pro přibírání stojí jakákoliv strava. Ale není tomu tak. Zdravé tuky, jako jsou avokádo, losos, olivový olej nebo ořechy, by měly být základem každého jídelníčku pro přibírání hmotnosti. Samozřejmě, kalorie jsou důležité, ale ještě důležitější je, odkud pocházejí. Neexistuje nic horšího než „špatné“ kalorie. Proto se vyhněte rychlému občerstvení, sladkostem a slazeným nápojům.

Posílení svalů

Pokud jste se rozhodli přibrat, jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je posilování. Stavba svalové hmoty zvýší vaši základní metabolickou rychlost, což znamená, že budete spalovat více kalorií, i když budete sedět na gauči a dívat se na televizi. Posilování také pomáhá zlepšovat vaše zdraví jako celek a posiluje vaše srdce a kosti, což je jen bonus navíc.

Příběh z mého života

Nikdy jsem nebyla ten typ, který by měl problémy s přibíráním, spíše naopak. Ale v jednom období mého života jsem začala rychle ztrácet na váze kvůli silnému stresu a špatnému stravování. Bylo to období, kdy jsem byla neustále v pohybu, nestíhala jsem se najíst a když už jsem se něčeho nabaštila, tak to byly rychlé občerstvení a sladkosti. Když jsem si to uvědomila, rozhodla jsem se, že to musím změnit. Začala jsem se věnovat cvičení, hlavně posilování a změnila jsem svůj jídelníček. Přešla jsem na zdravé tuky a bílkoviny. A fungovalo to! Nejen, že jsem začala přibírat, ale také jsem se cítila mnohem lépe a měla jsem více energie.

Konečné doporučení

Na závěr bych chtěla říci, že zaručené přibrání na váze je možné, ale vyžaduje to alespoň trochu úsilí a disciplíny. Důležitá je především vyvážená strava a fyzická aktivita. A stejně jako je důležité dodržovat pravidelné stravování, je důležité také udržovat pravidelnou fyzickou aktivitu. Pouze správná kombinace obou těchto aspektů vede k úspěchu.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.