Co k večeři při hubnutí?

Co k večeři při hubnutí?

Úvod do hubnutí a jídla

Oh, to hubnutí! Věčný boj proti kilogramům a kaloriím. Jihla na naši váhách se kolébá nahoru a dolů jako hojdačka a my ztrácíme kontrolu nad tím, co jíme a v jakém množství. Ale vím, že nejsem sama, kdo to má tak. A tak proto dnes píše tento článek. Protože si myslím, že mohu pomoc se sklenici zelené šťávy v jedné ruce a krabičkou luštěnin v druhé.

Chápu, jaký může být boj s hubnutím, protože samotná jsem v minulosti ztratila pár kilogramů. Ale netvrdím, že to bylo snadné. A právě tahle zkušenost mě dovedla k tomu, sepsat tento článek a podělit se o tipy a rady, které mi pomohly.

Večeře, nejdiskutovanější jídlo dne

Mnoho lidí si myslí, že pokud chceme zhubnout, musíme večeři vynechat. No, musím se přiznat, že i já jsem se tomu dlouhou dobu věnovala. Ale ve skutečnosti to není tak jednoduché a doporučuji toto pravidlo brát s rezervou. Vynechání večeře může vést k pocitu hladu a následnému přejídání během dne. Takže i když to může znít divně, vynechání večeře může skutečně přinést opačný výsledek, než kterého bychom chtěli dosáhnout.

Večeře by měla být lehčí než ostatní jídla a měla by se skládat z lehce stravitelných potravin. Ale nikdy bychom neměli jít spát hladoví! Pokud to uděláme, naše tělo začne zpomalovat metabolismus, což je přesně to, čeho se chceme vyhnout.

Čas večeře

Čas, kdy večeříme, také hraje svou roli při hubnutí. Běžně se doporučuje jíst večeři co nejdříve, ideálně kolem 18:00 hod. Chápu, že pro mnoho z nás to může být nerealistické. Pokud tedy nemůžete jíst tak brzy, snažte se jíst alespoň 3 hodiny před tím, než jdete spát. To vám umožní, aby se vaše tělo mělo čas strávit jídlo předtím, než jde do spánku.

A pak je tu ještě otázka pozdních snacků. Všichni známe tento pocit, když sedíme večer u televize a najednou cítíme hlad. Moje rada? Pokud máte opravdu hlad, sáhněte po něčem lehkém. Ořechy, jogurt nebo kousek ovoce může být dobrá volba. Ale opět opakuji, nejlepší je nesnídat a nechat naše tělo odpočívat.

Co jíst k večeři?

Teď, když už víme, kdy jíst, pojďme se podívat, co je dobré jíst. Večeře by měla být lehká, ale zároveň by měla obsahovat dostatek proteinů a vlákniny. Proti jihlá jsem se naučila, že ne všechny kalorie jsou stejné. Můžeme jíst malou porci mastného jídla a být naplněni kaloriemi, ale opět budeme cítit hlad. Nebo můžeme jíst velkou porci zeleniny a mít stále relativně nízký příjem kalorií a cítit se spokojeně.

Tuňák na grilu

Já osobně mám ráda večeře, které jsou jednoduché na přípravu a dobře nasytí. Tuňák na grilu je jednou z mých oblíbených. Tuňák je bohatý na protein, což pomáhá uspokojit hlad a podporuje ztrátu tuku. Kromě toho, tuňák je také bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro naše srdce. A poslední věc, kterou miluji na grilovaném tuňáku je, že jeho příprava trvá jen několik minut!

Večeře podle mojí babičky

Moje babička vždy tvrdila, že "Nejlepší večeře je polévka!" A víte co? S tím musím souhlasit. Polévky jsou snadné na přípravu, mohou se dělat ve velkých množstvích a jsou velmi nízké na kalorie. A když polévku doplníme o nějaké proteiny, jako jsou například vejce nebo cizrna, máme vytvořen pokrm, který nasytí, ale nezanechá nás těžké a plné.

Závěrem

Večeře je důležitá součást naší stravy, i když chceme zhubnout. Základem je jíst ve správnou dobu a správné potraviny. A vždy si pamatujte, nejlepší večeře je ta, kterou jíme s radostí a bez pocitu viny. Proto se nebojte experimentovat, hledat nové recepty a tvořit jídla, která vás budou těšit.

Tak co, dáte si se mnou večeři?

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.